Dnes je 19.2.2019, svátek má Patrik.

Nové kontejnery na jedlé oleje a tuky

Úvodní strana » Archiv článků » Nové kontejnery na jedlé oleje a tuky

Nové kontejnery na jedlé oleje a tuky

Celkem tři kontejnery pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností má od konce ledna pro své občany obec Cholina. Ke stávající nádobě u prodejny COOP přibyly další dva kontejnery. Jeden je umístěn na stanovišti tříděného odpadu u vlakového nádraží, druhý pak v Chaloupkách, při vjezdu z hlavní (krajské) silnice.

Použité rostlinné oleje se do sběrných nádob ukládají v uzavíratelných obalech, kterými jsou například PET lahve či kanystry. Plastové lahve by měly být zcela naplněné tukem a dobře uzavřené, nebalené v mikrotenových nebo igelitových sáčcích. Nežádoucí (zakázané) je odkládat do kontejnerů olej ve skleněných lahvích či tzv. zavařovačkách.

Sběrné nádoby jsou určeny k ukládání použitých fritovacích olejů a ztužených jedlých tuků. V žádném případě neslouží ke sběru technických olejů, maziv a kapalin.

Dodání kontejnerů, stejně tak sběr a likvidaci jedlých rostlinných olejů, zajišťuje bezplatně pro obec společnost SK - OIL Morava, s.r.o.

skoil_samolepka

Informace | Autor: Kamila Navrátilová | zveřejněno 28.01.2019