Obec Cholina

Sdílet na Facebook Informace na e-mail Přihlásit se k odběru SMS

Dnes je 16.12.2018, svátek má Albína.

Nevíte, kam s ní? Pomůže Vám nová aplikace

Úvodní strana » Archiv článků » Nevíte, kam s ní? Pomůže Vám nová aplikace

Nevíte, kam s ní? Pomůže Vám nová aplikace

V průměrné české domácnosti je nyní 15 kusů světelných zdrojů. Jsou mezi nimi jak klasické a halogenové žárovky, tak i úsporné zářivky či LED diodové žárovky. Kam s nimi, když doslouží? Wolframové žárovky je možné vyhodit do běžného odpadu. Úsporky je však, vzhledem k malému obsahu rtuti, potřeba odevzdat k recyklaci. Navíc se díky recyklaci využije více než 95 % materiálů, ze kterých jsou vyrobené.

Pokud i vám v domácnosti dosloužila úsporná zářivka a vy přemýšlíte, kde je ve vašem okolí nejbližší sběrné místo, využijte užitečnou mobilní aplikaci "Kam s ní" společnosti EKOLAMP.


Nová aplikace vám rychle pomůže najít sběrný dvůr, obchod s elektrem, supermarket, obecní úřad, nebo další místa ve vašem okolí, kde jsou umístěny sběrné nádoby. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout do mobilního telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS. Kromě mapy sběrných míst aplikace navíc obsahuje přehledný popis jednotlivých druhů světelných zdrojů a kvíz na procvičení znalostí.

QR kód iOS QR kód Android


V naší obci můžete vysloužilé světelné zdroje zanést do malé sběrné nádoby, která je umístěna v průjezdu OÚ

V Česku je nyní k dispozici přes 4400 sběrných míst. Zpětný odběr světelných zdrojů pro naši obec zajišťuje kolektivní systém EKOLAMP, který v České republice funguje již od roku 2005. Vytváří síť sběrných míst a plně hradí přepravu sběrných kontejnerů do recyklační firmy i samotnou recyklaci. Díky tomu ušetří obec Cholina finanční prostředky, které bychom jinak museli vynaložit na recyklaci nebezpečných odpadů.


Více se o problematice nakládání s nefunkčními zářivkami dočtete na www.ekolamp.cz.


Informace | Autor: Pavla Bezová | zveřejněno 19.04.2017Obec Cholina | Tvorba www stránek - webové prezentace